چاپ روی ورق کامپوزیت

چاپ روی ورق کامپوزیت

چاپ روی ورق کامپوزیت

امروزه از صفحات کامپوزیت برای ساخت دکور فضای داخلی و خارجی و همچنین برای ساخت نمای ساختمان‌ها کاربرد فراوان دارد. از کامپوزیت برای ساخت غرفه نمایشگاهی، تابلوهای تبلیغاتی با ماندگاری بالا، سقف کاذب، پوشش ستون، پارتیشن بندی و… هم استفاده می‌شود. بنابراین برای استفاده از کامپوزیت در هر یک از موارد یاد شده، نیاز به انجام چاپ روی کامپوزیت وجود دارد.

چاپ دیجیتال روی کامپوزیت به صورت چاپ مستقیم انجام می‌شود که برای آن از دستگاه فلت بد با بهترین کیفیت خروجی چاپ و رنگ استفاده می‌شود. در این دستگاه از چاپ UV استفاده می‌شود که نوعی از چاپ دیجیتال است و در آن از اشعه‌ی فرابنفش برای خشک کردن جوهر استفاده می‌شود. لامپUV  مخصوصی برای این دستگاه طراحی شده که در دستگاه فورا بعد از چاپ، باعث خشک شدن جوهر می‌شود. اشعه‌ی یو وی فورا هر جوهر چاپ شده روی کامپوزیتی را خشک می‌کند، با این شیوه جوهر پخش نمی‌شود و می‌توان خیلی راحت جزئی‌ترین موارد را روی آن چاپ کرد. با این شیوه‌ی چاپ می‌توان گفت که چاپ روی کامپوزیت از جوهرهای مقاوم نسبت به شرایط محیطی مانند نور خورشید، باران و… برخوردار است و مقاومت چاپ انجام شده در برابر کم‌رنگ شدن و رنگ پریدگی و تغییر طرح و تصویر بسیار بالاست.

بیشتر بدانید : کاربرد ، مقایسه و ویژگی ورق آلومینیوم کامپوزیت

ویژگی‌های چاپ روی ورق کامپوزیت

ورق کامپوزیت و چاپ آن ویژگی‌هایی دارد که باعث افزایش استفاده از آن شده است ویژگی‌هایی ازجمله:

– مقاومت بالا در برابر خوردگی

– وزن کم ورق کامپوزیت که در حدود یک چهارم سازه مشابه فولادی وزن دارد.

– عایق بودن

– حمل آسان به خاطر وزن کم

– نصب سریع و نگه‌داری آسان

– نیاز نداشتن به تعمیر و نگه‌داری در طول مدت زمان طولانی

قیمت چاپ روی ورق کامپوزیت

قیمت چاپ روی کامپوزیت به نوع ورق کامپوزیت، شرکت سازنده‌ی آن، ضخامت ورق کامپوزیت
و موارد دیگر بستگی دارد. برای اطلاع از میزان دقیق هزینه‌ی چاپ ورق کامپوزیت می‌توانید با شماره‌های 09120318766  تماس بگیرید.