آشنایی با ضخامت و روکش آلومینیوم

آشنایی با ضخامت و روکش آلومینیوم

چگونه ضخامت ورق آلومینیوم کامپوزیت را انتخاب کنیم؟

به عنوان یک تامین کننده ورق آلومینیوم کامپوزیت ، سعی داریم آشنایی با ضخامت و روکش آلومینیوم را مختصر توضیح دهیم . ورق آلومینیوم کامپوزیت تاکنون در زندگی مردم توسعه یافته است. ورق آلومینیوم را هر کجا که بروید می توانید ببینید. برای مصرف کنندگان ورق آلومینیوم کامپوزیت ، اندازه ضخامت ورق آلومینیوم در هنگام خرید باید به آن توجه شود. ضخامت کلی ورق آلومینیوم کامپوزیت از 4 میلی متر تا 6 میلی متر است و مشتریان باید متناسب با شرایط واقعی انتخاب و خریداری کنند.

ضخامت روکش ورق آلومینیوم

برای ساخت نمای خارجی ساختمان ، ضخامت روی ورق کامپوزیت باید دقت بیشتری انتخاب شود. در شرایط عادی ، از ورق کامپوزیت با ضخامت کلی 4 میلی متر یا بیشتر استفاده خواهد شد ، زیرا مقابله با طوفان های طبیعی یا باد ضروری است. اگر انتخاب می کنید خیلی نازک باشد ، ورق کامپوزیت آلومینیوم از نظر مقاومت و عمر مفید نمی تواند به خوبی تضمین شود. به ویژه مناطق پر باد و طوفان با مشکل روبرو خواهند شد. این نوع هوای بد صدمات زیادی به ورق آلومینیوم وارد خواهد کرد. اگر ضخامت ضخیم تری انتخاب نکنید ، مقاومت در برابر چنین فشاری دشوار است.

می توانید از ضخامت آلومینیومی نازک تری برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید ، اما این مطلق نیست. بعضی از مکان ها اغلب گاز مرطوب یا خورنده یا مایع هستند ، بنابراین باید روکش آلومینیومی ضخیم تری انتخاب کنید و از مقاومت در برابر خوردگی بیشتری استفاده کنید. و باعث عمر بیشتر می شود

کاربرد ضخامت ورق آلومینیوم خصوصاً در شهرهای بزرگ و متوسط ​​بسیار گسترده است ، جایی که می توان از آن در ساختمانهای مسکونی ، ساختمانهای اداری ، پمپ بنزینها ، ایستگاهها و فرودگاهها استفاده کرد. ورق آلومینیوم کاربری آسان و زیبایی دارد و اولین انتخاب افراد مدرن برای تزئین است. اگرچه این محصولی کاربردهای متنوعی دارد ، اما هنوز هم برخی از افراد اطلاعات کمی در مورد مواد اولیه ورق کامپوزیت آلومینیوم دارند ، بنابراین باید مواد اولیه روکش آلومینیوم روی ورق را به همراه تولیدکنندگان روکش آلومینیوم آشنا کنیم.

آشنایی با ضخامت و روکش آلومینیوم

مواد اولیه روکش آلومینیوم ورق کامپوزیت

مواد اولیه روکش آلومینیوم ورق کامپوزیت به چهار دسته تقسیم می شوند:
یعنی آلیاژ آلومینیوم – منیزیم ، آلیاژ آلومینیوم ، آلیاژ آلومینیوم – منگنز و آلیاژ معمولی آلومینیوم.

این چهار ماده اولیه دارای خصوصیات متفاوتی هستن ،
بنابراین استفاده از مواد اولیه مختلف تأثیرات متفاوتی در کیفیت روکش آلومینیوم خواهد داشت. آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم حاوی منیزیم هستند و یک لایه اکسید نازک روی سطح منیزیم تشکیل می شود و بازتاب هوا بر روی آن را دشوار می کند. آلیاژهای منیزیم دارای مقاومت خاص بالا و استحکام خاص بالایی هستند. بنابراین ، صفحات آلومینیوم آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم دارای سختی نسبتاً بالا و مقاومت در برابر اکسیداسیون قوی هستند.

از آنجا که مواد آلیاژ آلومینیوم حاوی منیزیم یا منگنز نیستند،
مقاومت و سختی آنها به طور قابل توجهی پایین است.
اما به دلیل نرمی و پردازش آسان ، تا زمانی که به ضخامت خاصی برسد،
می تواند به عنوان یک ماده تزئینی نیازها را برآورده کند.
با این حال ، مقاومت در برابر اکسیداسیون ضعیف است و در هنگام حملات مستعد تغییر شکل یا خم شدن است.

بیشتر بدانید: ضخامت ورق های آلومینیوم کامپوزیت

این مطلب را به اشتراک بگذارید!