طراحی تابلو فروشگاه

طراحی تابلو فروشگاه

طراحی تابلو فروشگاه

برای انتخاب طرح تابلو فروشگاه ، معمولا سلیقه مشتری است که تعیین کننده است. طرح‌های تابلوها آنقدر متنوع و جذاب شده‌اند که هنگام خرید سردرگم می‌شوید؛ اما می‌توان طرح‌ها را به گونه ای انتخاب کرد که به اندازه کافی جلب توجه کند. برای انتخاب طرح بهتر است چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • طرح تابلو را متناسب با کاربری فروشگاه و اجناس موجود در آن انتخاب کنید؛ به عنوان مثال برای میوه فروشی باید از طرح‌هایی در این زمینه استفاده شود.
  • سعی کنید طرحی را انتخاب کنید که نسبت به فروشگاه‌های اطراف تفاوت‌هایی را نشان دهد و جلب توجه کند.
  • در طرح تابلو در صورت وجود از برند و لوگوی فروشگاه استفاده کنید و آن‌ها را به گونه ای خاص در تابلو بگنجانید.
  • طرح‌های ساده ولی گویا به مراتب بهتر و جذاب‌تر از طرح‌های بسیار پیچیده و شلوغ هستند، همچنین افراد نیز با این طرح‌ها راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنند.
  • طرح را بر اساس جنس نیز می‌توانید انتخاب کنید مثلا طرح‌های تابلو کامپوزیت ممکن است با استیل متفاوت باشند.

با رعایت این نکات و در نظر گرفتن سلیقه شخصی خودتان می‌توانید تابلو سردر زیبا و جذابی را انتخاب کنید.

طراحی تابلو فروشگاه

طراحی تابلو فروشگاه

 

رنگ تابلوی سردر

رنگ تابلو سردر معمولا با توجه به طرح، نمای خارجی فروشگاه و … انتخاب می‌شود. بهتر است از رنگ‌های گرم و مجذوب کننده به صورت غالب در تابلوها استفاده کنید. از روانشناسی رنگ برای انتخاب بهترین رنگ تابلو بهره ببرید. ممکن است رنگ تابلو برای یک فروشگاه مناسب و برای فروشگاه دیگری نامناسب باشد. پس هوشمندانه انتخاب کنید و ‌هارمونی مناسبی بین طرح، رنگ، کاربری و … ایجاد کنید.

برای فروشگاه‌های رسمی‌تر مانند پوشاک رسمی آقایان، فرم ادارات و … از طرح و رنگ‌های ساده‌تر مانند رنگ کرم و سیلور استفاده کنید.

این مقاله را نیز مطالعه نمایید : رنگ های مکمل در تابلو

این مطلب را به اشتراک بگذارید!