مزایا کامپوزیت طرح چوب پرمیوم باند

مزایا کامپوزیت طرح چوب پرمیوم باند

مزایا کامپوزیت طرح چوب پرمیوم باند

از مزایا ورق کامپوزیت طرح چوب پرمیوم باند می توان به موارد زیر اشاره نمود :

مقاوم به آتش و شعله وری

بسیار دیر و در صورت وجود حرارت بسیار بالا در سطح زیاد آنهم بسیار کم شعله‌ور میگردد.
حتی در برخی موارد شعله وری بسیار سریع و خود به خود خاموش میگردد.

قابل بازیافت

فرمولاسیون آن براساس امکان بازیافت در طبیعت طراحی شده است .
محصولات ما تمام و کمال در طبیعت تجزیه شده و مواد سمی و مخرب بجا نمی گذارند.

مقاوم به یخ زدگی

بدلیل جذب بسیار کم آب و آنهم در سطح یخ نمیزند و ترک یا شکستگی در آن ایجاد نمیگردد.

مقاوم به حشرات و قارچ

وجود پلیمر و مواد معدنی  از گزند حمله حشرات و موریانه حفظ میکند.
در ضمن  دارای افزودنی هایی طبیعی است که جلوی رشد قارچ در درون محصولات را میگیرد.

دارای ذرات نانو نانو کامپوزیت

با توجه به دارا بودن ذرات نانو که در بستر پلیمری آن با تکنولوژی پیشرفته لایه گذاری شده و نهفته است دارای استحکام و مقاومت فیزیکی بیشتری در مقایسه با کامپوزیت های چوب پلاستیک معمولی است.

بدون تراشه

کامپوزیت طرح چوب پرمیوم باند بر خلاف چوب طبیعی بدون تراشه و تیزی در قطعات بریده شده بوده و جراحت ایجاد نمیکند.
بنابراین این مشخصه راحتی استفاده از سوی مصرف کننده و حتی سهولت در هنگام نصب را به ارمغان می آورد.

این مقاله را نیز مطالعه نمایید :ورق کامپوزیت طرح چوب برجسته (Embossed Wood) پرمیوم باند

نصب آسان

حتی افراد کم تجربه هم میتوانند براحتی بر اساس دستور العمل های ارائه شده اقدام به نصب  کنند.
شیار های کناری پروفیل ها و یا سیستم فاق و زبانه و استفاده از کلیپس های موجود نصب را برای اجرا بسیار ساده میکند. درواقع میتوان با همان ابزاری که برای چوب و یا MDF استفاده میگردد ابزار و برش زد.

مناسب برای خانواده

محصولی است که کلیه اعضای خانواده میتوانند با آرامش خیال و راحتی از آن استفاده کنند.  بدلیل اینکه فاقد مواد مضر برای انسان و یا طبیعت است بسیار مطمئن میباشد.

عایق الکتریسیته

در صورت خشک بودن هادی جریان الکتریسیته نمی باشد. بنابراین میتوان آنرا با خیال راحت در شرایط و محیطهای مسکونی استفاده کرد.

مقرون به صرفه

در مقایسه با کالاهای مشابه خود بسیار مقرون به صرفه تر میباشد.  حتی بدلیل نداشتن شرایط خاص نگهداری مانند پوشش‌های خاص و ادواری هزینه نگهداری بسیار کمتری دارد. بدلیل استفاده از مواد بازیافتی در فرمولاسیون خود نه تنها ارزان‌تر است بلکه زمینه پاکیزگی محیط زیست و حفظ درختان را نیز فراهم می آورد.

فاقد هر نوع مواد سمی

در فرمولاسیون پیشرفته  از هیچگونه مواد سمی و مضر استفاده نشده است. نتیجه این امر راحتی استفاده و امن بودن محصول حتی برای کودکان است.

محافظت از طبیعت

حفاظت از محیط زیست و درختان جزئی جدانشدنی از زندگی بشر برای بقا است. برای تولید از مواد اولیه بازیافتی حداکثر استفاده میگردد. پلیمر از از ضایعات دور انداخته شده و پودر چوب نیز از تراشه استحصالی صنایع برش و یا غیره تأمین میگردد. شایان ذکر است برای تولید  تک درختی نیز بریده نمی شود.

وزن سبک

با وجود اینکه چگالی  در حدود ۱.۳ گرم در سانتی‌متر مکعب است اما تولید بروش اکستروژن و طرح مقاطع توخالی این نقیصه را جبران نموده وزن سبک را به ارمغان می آورد.

طرح های مقطع گوناگون

بر خلاف چوب طبیعی  میتوان با هزاران طرح مقطع مختلف اعم از توخالی و توپر و یا حتی طرح های پیچیده تولید کرد.

رنگ در سطح و رنگ در عمق

رنگ در فرمولاسیون  هم به عنوان افزودنی مقاوم کننده محصول در برابر اکسیداسیون و اشعه های مضر خورشید استفاده میگردد٬ هم به عنوان زیبایی ظاهری. اما نکته قابل توجه در این است که رنگ در نکسترو سطحی نبوده در صورت آسیب دیدن سطح ٬ رنگ در درون محصول نیز همانند سطح میباشد.

رنگ پریدگی

باید توجه داشت که چوب طبیعی بدلیل وجود لیگنین در خود که بر اثر اشعه های مضر خوشید تجزیه گشته به رنگ خاکستری تبدیل میشود. این مسأله که جزو جدانشدنی از خصوصیات چوب طبیعی است در کامپوزیت های ایران کامپوزیت هم بدلیل وجود ذرات چوب طبیعی نمود دارد و آن رنگ پریدگی است. اما این مقدار در نکسترو بدلیل وجود حداکثر ۴۰ درصد پودر چوب دوم بدلیل کوچک بودن ذرات در حدود ۲۵۰ میکرون و سوم بدلیل مواد محافظ در برابر اشعه های مضر نور خورشید جزئی میباشد. بنابراین رنگ پریدگی که با چشم غیر مسلح قابل تشخیص است فقط در سطح ایجاد شده و پس از حداکثر ۶ ماه تثبیت میگردد.