نیاز به نمای ساختمان

نیاز به نمای ساختمان

 چرا به یک نمای ساختمان خوب نیاز داریم؟

به عنوان بخشی از پوسته ساختمان ، طراحی نمای ساختمان نه تنها خانه شما را از تأثیرات خارجی محافظت می کند بلکه به شکل ظاهری خانه شما نیز کمک قابل توجهی می کند. خواه یک نمای ساده و بدون مانع داشته باشید که متناسب با منظره شهر باشد و یا چیزی که واقعاً خودنمایی کند ، امکانات طراحی نمای ساختمان متنوع و منحصر به فرد بستگی به  انتخاب شما در طراحی دارد.

در ادامه می خواهیم اطلاعات مفیدی در مورد مواد نما ، طراحی نمای ساختمان و بازسازی نما به شما ارائه دهیم.

پوسته ساختمان همیشه مهمترین ویژگی در مورد دوام یک خانه بوده است. نقش اصلی آن محافظت از خانه در برابر عناصر: برف ، باران ، باد و نور خورشید است. از آنجایی که پدیده های شدید آب و هوایی در دهه های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته اند ، آماده سازی برای شرایط مختلف آب و هوایی و ایجاد دیوارهای خانه با حفاظت کافی بسیار مهم است.

علاوه بر محافظت از ساختمان ، نما عملکرد مهم و مفیدی دیگری نیز دارد که به طور قطع سازنده باید آن را در نظر بگیرد: نمای ایده آل به عنوان عایق حرارتی ، مصرف انرژی را کاهش می دهد. همچنین آب و هوای داخلی مطبوعی را فراهم می کند ، محافظت از آتش سوزی را بهبود می بخشد و در برابر سر و صدای خارجی عایق بندی می کند. با این حال  بسیاری از این عملکردها تنها با عایق بندی مناسب اطمینان بخش هستند.

نیاز به نمای ساختمان

نیاز به نمای ساختمان

 

دلایل زیبایی شناسی

علاوه بر کارکرد ، انتخاب روکش نما نیز شکل ظاهری و خصوصیات خانه را تعیین می کند. نما و طراحی نمای ساختمان قسمت قابل مشاهده پوسته ساختمان است که می تواند توسط صاحب خانه سفارشی شود. یک تیم طراح حرفه ای نما طیف وسیعی از مواد ، رنگها و اشکال مختلف آزادی خلاقیت و سفارشی سازی زیادی را ارائه می دهند.

به عنوان مثال با نمای رندر شده می توان از ابزار مختلفی استفاده کرد
و همچنین از پنل های نمای آلومینیومی با اندازه بزرگ یا پروفیل های نمای چوبی استفاده کرد.

اندازه های بزرگتر به خانه جلوه ای مدرن و صنعتی می بخشد ،
در حالی که نمای پوشیده از محصولات کوچکتر می تواند بر جزئیات دقیق تر تأکید کند.

این مقاله را نیز مطالعه نمایید: آموزش طراحی نما آلومینیوم کامپوزیت

این مطلب را به اشتراک بگذارید!